Zesłanie Ducha Świętego, A
31. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie kościoła i za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. Dziękuję za ofiarę 130 zł od rodziny z Kończewic i za ofiary przekazane na konto w łącznej kwocie 150 zł.
 3. Dziękuję parafianom z Kończewic za przycięcie żywopłotów przy plebanii.
 4. Od wczoraj nie obowiązuje limit osób na nabożeństwach w kościele, wciąż jednak należy mieć maseczki, lub w inny sposób zasłoniętą twarz.
 5. W miniony piątek w naszej diecezji został wyświęcony jeden diakon, zaś w sobotę, dwóch księży prezbiterów.
 6. Zapraszam lektorów naszej parafii na spotkanie przy kawie i ustalenie dyżurów lektorskich na kolejne miesiące dzisiaj o godz. 16:00 w salce parafialnej.
 7. W związku z przesunięciem I Komunii Świętej nastąpiła zmiana w grafiku sprzątania kościoła: w najbliższą sobotę zapraszam parafian, którzy byli wyznaczeni na 12. września (poprawka umieszczona na tablicy ogłoszeń).
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Na zakończenie adoracji będziemy w miesiącu czerwcu modlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Osoby chore, które pragną przyjąć komunię świętą, proszę o poinformowanie mnie o takiej potrzebie. Wizytę rozpocznę od godz. 9:00.
 11. Za tydzień w niedzielę o godz. 17:00 będzie dodatkowa Msza Św. w 15 rocznicę moich święceń kapłańskich, na Mszy będą obecni księża z mojego rocznika.
 12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o dzieciach ogłoszonych przez Kościół świętymi i błogosławionymi, wywiad z wybitnym kardiologiem prof. Zembalą o pandemii, odmrażaniu gospodarki i wrażliwości rodzinnej, oraz przepis na deser truskawkowy. Zachęcam do lektury!

 

Wniebowstąpienie Pańskie, A
24. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o 17:00, nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji czyli około 17:45.
 3. Są nowe wskazania naszego biskupa związane z epidemią. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.
 5. W piątek i sobotę w katedrze elbląskiej alumni naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu i prezbiteratu. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania do naszego seminarium.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Zapraszam na czuwanie modlitewne w wigilię tego wydarzenia, czyli w sobotę na godz. 20:30.
 7. Od przyszłej niedzieli zostaje zlikwidowana dodatkowa Msza Św. w niedzielę o 18:00 z racji małego zainteresowania.
 8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Filipie Neri, o koronawirusie na Śląsku, o planowaniu tegorocznych wakacji, a także o Marsie, czyli najbardziej po Ziemi przyjaznej dla życia planecie. Zachęcamy do lektury! 

V Niedziela Wielkanocna, A
10. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za przyozdobienie świątyni kwiatami.
 2. Dziękuję za ofiarę w łącznej kwocie 420 zł oraz za przelew na konto parafialne 50 zł od mieszkańców Kończewic.
 3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie na zakończenie adoracji czyli około 17:45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.
 4. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, w czwartek przypada święto św. Macieja apostoła, a w sobotę – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.
 5. Z inicjatywy Ojca Świętego najbliższy czwartek 14 maja jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w Kościele powszechnym w łączności z przedstawicielami innych religii, w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcam do włączenia się w to dzieło. 
 6. Przypominam, że porządek Mszy św. dla poszczególnych rejonów jest następujący:
  • sobota 18:00 Stara Wisła
  • niedziela 9:00 Osiedle i Bystrze
  • niedziela 11:00 Kończewice
  • niedziela 18:00 Kończewice
 7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o Maryi naszej Obrończyni i Ucieczce, o organizowaniu i przeżywaniu uroczystości pierwszej Komunii św. w dobie epidemii, o polskim teście na koronawirusa. Zachęcam do lektury!

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocna, A
17. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za ofiarę 140 zł w miejsce kwiatów.
 2. Dziękuję również parafianom, którzy podjęli się z własnej inicjatywy wykoszenia części cmentarza. Bóg zapłać!
 3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji czyli około 17:45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.
 4. Zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi od dzisiejszej niedzieli na nabożeństwach w kościele może przebywać do 42 osób (nie licząc posługujących). W dalszym ciągu zachowujemy następujący porządek Mszy. dla poszczególnych rejonów parafii:
  • sobota 18:00 Stara Wisła
  • niedziela 9:00 Osiedle i Bystrze
  • niedziela 11:00 Kończewice
  • niedziela 18:00 Kończewice
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły o św. Janie Pawle II, w tym o kulisach narodzin Karola Wojtyły, o ks. Franciszku Blachnickim – założycielu Oazy, a także o oszczędzaniu wody i prawidłowym noszeniu maseczek na twarzy w czasie epidemii. Zachęcam do lektury!

IV Niedziela Wielkanocna, A
03. maja 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Kończewic za posprzątanie i wydezynfekowanie kościoła oraz za ofiarę 150 zł w miejsce kwiatów. Dziękuję również strażakom z Kończewic za uporządkowanie terenu wokół kościoła.
 2. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła łączna kwota 300 zł od mieszkańców Kończewic. Bóg zapłać.
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminarium duchowne w Elblągu czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną!
 4. Jutro tj. 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie. W środę przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – św. Stanisława – biskup i męczennika, patrona Polski. 
 5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie na zakończenie adoracji czyli około 17:45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.
 6. Od przyszłej niedzieli następuję zmiana godzin Mszy w. dla poszczególnych rejonów parafii:
  • sobota 18:00 Stara Wisła
  • niedziela 9:00 Osiedle i Bystrze
  • niedziela 11:00 Kończewice
  • niedziela 18:00 Kończewice
 7. Z racji panującej pandemii uroczystości pierwszokomunijne zostają przełożone na niedzielę 27 września.
 8. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś ciekawe artykuły: „Kult Maryi - zdrowy i niezdrowy”, mówiący o tym, że Maryja chce przede wszystkim prowadzić wiernych do Jezusa, a nie koncentrować ich na sobie; o wolontariuszach w habitach, czyli o tym jak siostry zakonne i klerycy pomagają w czasie epidemii, a także o ziołach, które można uprawiać w domu lub przydomowym ogródku.